Ekibimiz

Fatih Emiral

Fatih Emiral

Şirket Ortağı

2009 yılında BTRisk’i kuran Emiral BTRisk’in yetkinlik ve ürün yatırımlarına yön vermenin yanı sıra güvenlik ihtiyacı yüksek olan kurumlara sızma testi, siber olay müdahalesi ve güvenlik kontrol denetimi projelerinde yer almaktadır. Bilgi güvenliği alanında önde gelen Türkçe kaynaklar arasında olan BTRiskblog sitesi yazarları arasındadır. BTRisk Okulu bünyesinde Web Uygulama Güvenliği Denetimi, Temel Ağ Güvenlik Denetimi, Certified Ethical Hacker, Certified Information Systems Security Proffessional ve Certified Information Systems Auditor eğitimleri vermektedir.

Türkiye Bankalar Birliği ve ISACA İstanbul bünyesinde bilgi güvenliği eğitim ve seminerleri vermektedir. Meslek hayatına 1996 yılında bankacılık sektöründe başlamış olup yurt içi ve dışındaki bankalar için Unix platformunda ana bankacılık sistemi ve alternatif dağıtım kanalları yazılım projelerinde yer almıştır. 2002 yılında uluslararası bir denetim ve danışmanlık şirketinde güvenlik ve BT denetim alanlarında faaliyet göstermiş, güvenlik hizmetlerinin başlangıcında teknik lider olarak hizmet vermiştir.

CEH, CISSP, CISA, CIA sertifikalarına ve ISO27001 LA, BS25999 LA eğitimlerine katılım sertifikalarına sahiptir.

Halil Polat

Halil Polat

Kıdemli Danışman

2012 yılında BTRisk’e yazılım geliştirme ve yazılım güvenliği uzmanı olarak katılmıştır. Bu tarihten itibaren yazılım geliştirme ve güvenlik testlerinde takım lideri ve ekip üyesi olarak projelerde yer almıştır. BTRiskblog sitesinde yazılım güvenliği ile ilgili makaleleri yayınlanmaktadır. BTRisk Okulu bünyesinde verilen Web Uygulama Denetimi, Mobil Uygulama Denetimi ve Güvenli Yazılım Geliştirme konularındaki eğitimler için içerik geliştirme faaliyetlerinde bulunmakta, sızma testleri için ileri tekniklerin kullanımı için sızma testi ekiplerine destek vermektedir.

2009 yılında Gaziantep Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, iş hayatına Web Uygulama geliştiricisi olarak başlamıştır. Bu süre zarfında web uygulamalarında bulunan güvenlik açıklıkları üzerine çeşitli araştırmalar yapmıştır. Sistem Programcıları Derneğinde Web Uygulama eğitimlerine katılarak yazılım geliştirme bilgilerini ileri seviyeye taşımıştır. BTRisk bünyesinde 5651 uyumlu HotSpot ve ISO27001 Risk Analizi Yazılımı projelerinin yazılım ve analiz süreçlerinde yer almıştır. Aynı zamanda bir çok ISO27001 danışmanlık ve güvenlik testi projelerinde bulunmuştur. Özellikle Güvenli Yazılım Geliştirme, Web Uygulama Güvenliği ve ISO27001 üzerideki çalışmalarına devam etmektedir.

Oğuz Emiral

Oğuz Emiral

Kıdemli Danışman

2011 yılında BTRisk’e bilgi güvenliği uzmanı olarak katılmıştır. Bu tarihten itibaren banka tedarikçi denetimlerine katılmış, BDDK sızma testleri ve telekom sektörü tarafından kullanılan web ve mobil uygulamalar için sızma testlerinde ekip lideri ve uzman olarak görev almıştır. Savunma sanayii, telekom ve bankacılık sektörlerinde ISO 27001 uyumlu bilgi güvenliği yönetimi sistemi kurulum projelerinde görev almıştır. BTRiskblog sitesinde bilgi güvenliği yönetim sistemi ve diğer bilgi güvenliği alanlarında makaleleri yazmaktadır. BTRisk Okulu bünyesinde Web Uygulama Denetimi ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Uygulama eğitimleri vermektedir.

2010 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü’ nden mezun olduktan sonra halen çalışmakta olduğu bilgi güvenliği ve BT alanında çalışmaya başlamıştır. BTRisk bünyesinde çalışmaya başladığı tarihten itibaren şirketin satış ve idari işleri ile ilgili şirket ortağına destek olmaktadır.

Burhanettin Özgenç

Burhanettin Özgenç

Danışman

2013 yılında BTRisk’e bilgi güvenliği uzmanı olarak katılmıştır. Bu tarihten itibaren telekom, bankacılık, yatırım, hizmet ve elektronik ticaret sektörlerinde web uygulama denetimi, mobil uygulama denetimi ve ağ güvenliği denetimi projelerinde uzman ve ekip lideri olarak çalışmıştır. BTRisk Okulu bünyesinde Mobil Uygulama Denetimi, Web Uygulama Denetimi ve Certified Ethical Hacker eğitimleri vermektedir. BTRiskblog sitesinde bilgi güvenliği ve sızma testleri ile ilgili makaleleri yayınlanmaktadır.

2012 yılında İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, C ile gömülü sistem geliştirme alanında çalışmıştır. BTRisk bünyesinde ASP.NET ve PHP tabanlı web uygulama geliştirme projelerinde, Android tabanlı mobil uygulama geliştirme projelerinde yer almıştır. Raspberry Pi ve diğer gömülü sistem geliştirme platformlarında hobi amaçlı Linux tabanlı projeler geliştirmektedir. Okul yıllarında bir telekom operatörü bünyesindeki MPLS ağ yönetim ekiplerinde staj çalışmalarında bulunmuştur.

Emre Karadeniz

Emre Karadeniz

Danışman

2013 yılında BTRisk’e bilgi güvenliği uzmanı olarak katılmıştır. Bu tarihten itibaren telekom, bankacılık, yatırım, hizmet ve elektronik ticaret sektörlerinde web uygulama denetimi, mobil uygulama denetimi ve ağ güvenliği denetimi projelerinde uzman ve ekip lideri olarak çalışmıştır. Ülkemizde bilgi güvenliği alanında önde gelen bilgi kaynaklarından olan BTRiskblog sitesi yazarları arasındadır. BTRisk Okulu bünyesinde Bilgisayar ve Ağ İnceleme (Forensic), Certified Ethical Hacker ve Web Uygulama Güvenliği eğitimleri vermektedir.

2011 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, loglama çözümleri üreten öncü bir firmada Teknik Uzman olarak çalışmıştır. Bu süreçte log analizi ve adli süreçlerde bir çok firmaya destek vermiş, güvenlik ve sistem çözümleri konusunda tecrübelerini pekiştirmiştir. BTRisk bünyesinde 5651 uyumlu HotSpot ve VPN bağlantılarında kullanılmak üzere geliştirilen Çok Faktörlü Kullanıcı Doğrulama güvenlik ürünlerinin geliştirilmesinde aktif olarak görev almıştır. Bu süreçte Linux ve network altyapısının oluşturulması, gerekli yasal süreçlerin işleyebilmesi için stabilite ve mevcut sistemlerin güvenliği konusunda çalışmalar yapmıştır. Ayrıca firmaların Firewall, VPN vb. güvenlik ürünlerinin konfigürasyon denetimleri konusunda destek vermiştir. Özellikle Linux/Unix sistemler, ağ güvenliği, web uygulama güvenliği ve forensic alanlarında çalışmalar yapmaya devam etmektedir.